Nízkoenergetický rodinný dům ze systému d3D

Nízkoenergetický rodinný dům ze systému d3D
Generální dodavatel:České dřevařské závody Praha, a.s.
Projekt:2010
Realizace:2012
Náklady:3 600 000 CZK
Užitná plocha:154 m2
Zastavěná plocha:100 m2


Cena hrubé stavby: 8 500 Kč/m²

Cena domu na klíč v nízkoenergetickém standardu: 26 000 Kč/m²

Dřevostavba rodinného domu ze systému d3D byla oceněna titulem BEFA v roce 2012 Jedinečné zpracování dřeva a využití prostoru přirozeného světla moderních technologii.
Realizace dřevěného rodinného domu systémem D3D podle projektu architekta Pavla Rydla a Pavla Valenty je novou dimenzí staveb ze dřeva. Dům je postaven z lepených hranolů uzpůsobených pro interiérové prostředí. Nosná konstrukce z masivního lepeného lamelového dřeva je zateplena z exteriéru dle užitného vzoru č. 15073 U1. Tímto systémem je vytvořena jednak vnitřní část obvodových stěn, ale současně i vnitřní příčky, strop a střecha. Dřevěné trámové stěny o minimální síle 120 mm jsou ovšem viditelné pouze v interiéru, vnější část stěn je doplněna o tepelnou izolaci a dále fasádní deskový obklad.
Pro tepelnou izolaci objektu byl zvolen systém STEICO. Jedná se o dřevovláknitou tepelnou izolaci dvakrát překládanou o celkové tl. 200 mm a z vnější strany uzavřenou dřevovláknitou deskou tl.15 mm. Fasádu objektu rodinného domu tvoří obklad cementovláknitými deskami CEMVIN tl.20 mm, který je dle požadavku a přání investora stavby barevně upraven.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od d3D