Bagry v Děčíně ničí historickou tvrz

Publisher
ČTK
31.10.2007 10:05
Czech Republic

Děčín

Děčín - Bagry v Děčíně ničí 500 let starou historickou tvrz s  poplužním dvorem. Tvrz a okolní stavby nejsou památkově chráněné, ale jsou stále cenným architektonickým dědictvím. Památkáři zdůrazňovali historickou hodnotu objektu, ale zařazení mezi státem chráněné památky nenavrhli. Stavební úřad tak vydal soukromému majiteli povolení k odstranění objektu. Píše to dnešní regionální příloha Mladé fronty Dnes.
    Před rokem začal se snahou o  záchranu objektu děčínský archivář Ota Chmelík. "Je to obrovský průšvih památkové péče, měli to podchytit už před 20 lety. Nechápu, proč památkáři čekají na to, až hrozí nějaké památce zánik," řekl Chmelík.
    Podle pracovnice Národního památkového ústavu v Ústí nad Labem Anny Sellnerové udělali památkáři chybu, že tvrz v objektu nenavrhli do seznamu památek. "Dohodli jsme se s novým majitelem, že nejcennější části tvrze a dvora nechá stát a my ho nebudeme svazovat oficiálním památkovým dohledem nad přestavbou. Teď už bohužel vím, že jsme mu naletěli," uvedla.
3 comments
add comment
Subject
Author
Date
no teda
warrior
31.10.07 03:49
souhlasím
Lukáš Obdržálek
31.10.07 07:41
Přesně!
Fiala
01.11.07 05:06
show all comments