Dům hyzdící Uherské Hradiště by měl být do konce roku zdemolován

Publisher
ČTK
02.09.2016 10:15
Czech Republic

Uherske Hradiste

Uherské Hradiště - Nedostavěné sídlo někdejšího Okresního střediska dětí a mládeže, které léta hyzdí Uherské Hradiště, by mělo jít ještě do konce tohoto roku k zemi. ČTK to dnes řekl mluvčí radnice Jan Pášma. Na místě domu, v němž přebývají bezdomovci a je předmětem kritiky obyvatel města, by měla vzniknout nová čtvrť.


Budova byla rozestavěna ve druhé polovině 80. let minulého století. "Po revoluci byl její význam a účel zpochybněn a pak zcela pominul. Torzo hyzdí městskou čtvrť nedaleko moderního fotbalového stadionu a pravidelně se objevuje mezi deseti nejožehavějšími problémy města, které lidi trápí," uvedl Pášma.

Místo, na kterém ruina stojí, se podle něj zhruba do tří let změní v efektní dominantu nové městské čtvrti. "Takové jsou plány společnosti INVESTOSTAV, která koupila rozestavěnou budovu a která chce v lokalitě vybudovat novou čtvrť, jako vznikla například v areálu bývalých kasáren," řekl Pášma. Firma má podle něj s podobnými projekty zkušenosti, realizovala v Uherském Hradišti už několik bytových projektů, mimo jiné Rezidenci Zelný trh.

"Konečně se mi podařilo najít řešení a seriózního investora s jasným záměrem jsem spojil s původními majiteli. Město bude připraveno spolupracovat, aby šlo vše co nejrychleji, a konečně jsme se mohli zbavit tohoto obrovského problému," uvedl starosta Stanislav Blaha (ODS).

Investor podle Pášmy připravuje žádost o povolení demolice budov, které by měly jít k zemi ještě letos, nejpozději v první polovině příštího roku. "Nová výstavba pak začne do dvou let. Ve spolupráci s městem společnost plánuje také propojit lokalitu s částí Sady-Špitálky," uvedl mluvčí města.
0 comments
add comment