Nový bazén chce Šternberk zprovoznit v roce 2022

Publisher
ČTK
29.05.2018 08:35
Czech Republic

Šternberk

Šternberk - V roce 2022 má být zprovozněn nový krytý bazén, který plánuje postavit radnice ve Šternberku na Olomoucku. Stavbu bazénu minulý týden schválilo zastupitelstvo Šternberka, jehož obyvatelé nyní musí jezdit plavat do okolních měst a obcí. Náklady se budou pohybovat od 177,3 milionu korun do 196,3 milionu podle toho, jaký bude zvolen zdroj tepla. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Irena Černocká.


"Financování investice bude zajištěno z vlastních zdrojů města. Realizace záměru je plánována na léta 2020 až 2021, přičemž trvalý provoz by měl probíhat zhruba od března 2022,"
uvedla mluvčí. Stavba krytého pětadvacetimetrového bazénu s šesti drahami je navržena na pozemcích ve vlastnictví města, které územní plán předurčil pro rekreaci. Plavecký bazén má sousedit s areálem nemocnice a budoucím areálem atletického stadionu.

"Realizací bude vytvořen sportovně relaxační objekt s celoročním provozem, jehož součástí bude restaurace, otevřená jak pro návštěvníky bazénu, tak i pro ostatní veřejnost. Kapacita krytého bazénu v jeden okamžik bude činit 125 osob a kapacita wellness pak 24 osob," dodala Černocká.

Areál bude obsahovat krytý víceúčelový bazén s plaveckou, rekreační, výukovou a dětskou částí včetně wellness. Součástí wellness budou dvě suché sauny, parní lázeň, kneipův chodník, sprchové centrum a odpočívárna. Součástí provozu wellness má být i venkovní terasa s ochlazovacím bazénem.

Bazén ve Šternberku lidem podle radnice citelně chybí. "Ozývají se nám zejména rodiče dětí i vedení škol, protože je teď nutné kvůli plavání složitě dojíždět do Olomouce, Uničova nebo Bohuňovic. Myslíme si, že město velikosti Šternberka by mělo mít svoje vlastní plavecké zázemí," řekla mluvčí.

Ve Šternberku, který má zhruba 15.000 obyvatel, je podle Černocké navíc značná plavecká základna. "Funguje tady plavecký oddíl, který má úspěchy i na mezinárodním poli, zejména z řad seniorských závodníků. Chtěli bychom podnítit k tomuto plaveckému sportu i děti a mládež," dodala Černocká.
0 comments
add comment

Related articles