Okolí obchodního centra Cíl na Zahradním Městě se dočká úprav

Publisher
ČTK
22.10.2018 07:45
Czech Republic

Prague

Záběhlice


Praha - Praha 10 po pěti letech příprav začne s úpravami okolí obchodního centra Cíl na Zahradním Městě. Městská část už vybrala stavební firmu. Práce by měly začít do konce roku a skončit ve druhé polovině 2019. ČTK to sdělil mluvčí Prahy 10 Vít Novák. Prostranství bude nově vydlážděno a radnice tam umístí nový mobiliář, stromy, herní prvky či pítka. Cena projektu je zhruba 20 milionů korun.

Prostranství před obchodním centrem je v současnosti zanedbané a místní obyvatelé to kritizují. Úpravy začala radnice plánovat už v roce 2013, v důsledku komplikací při koordinaci s vlastníky okolních staveb musel být však projekt několikrát upravován.

Prostranství bude podle radnice určeno pro odpočinek, ale také pro akce, jako jsou farmářské trhy či sousedská setkání. "Pro jejich potřeby je navržen areálový vodovod a venkovní pítka," uvedl Novák. Dodal, že se počítá i s umístěním dřevěných pódií celá plocha bude bezbariérová.

"Společně s tím je třeba zmínit rekonstrukci knihovny v objektu, která již probíhá a která by měla být dokončena už na jaře 2019," doplnil mluvčí.

Obchodní centrum bylo postaveno v 60. letech minulého století jako centrum nově vzniklého sídliště Zahradní Město. Využívají ho prakticky pouze obyvatelé z bezprostředního okolí.
0 comments
add comment