Uherský Brod opraví Příčnou a Úzkou ulici v centru města

Source
Viktor Chrást
Publisher
ČTK
19.02.2018 08:15
Czech Republic

Uherský Brod

Uherský Brod - Radnice v Uherském Brodě připravuje opravu Příčné a Úzké ulice v centru města. Stát bude zhruba šest milionů korun. Hotovo by mělo být do konce října, řekl ČTK starosta Patrik Kunčar (KDU-ŠL).


Uličky propojují ze severu na jih Masarykovo a Mariánské náměstí a ze západu na východ frekventované ulice Hradišťská a Moravská. Podle starosty bude jejich rekonstrukce zahrnovat výměnu veřejného osvětlení, kanalizace a také předláždění povrchu, který bude nově tvořit žula. "Mělo by jít o docela výstavní prostory, což nyní nejsou. Je to škoda, protože jde o bezprostřední centrum města," uvedl Kunčar.

Radnice v uplynulých dnech vypsala nové výběrové řízení na zhotovitele stavby. Výsledky už dříve ukončené soutěže musela zrušit, protože vítězná firma od zakázky kvůli vytížení svých pracovníků odstoupila. "Termín stavby jsme proto trošku rozvolnili, abychom firmy nestresovali tím, že musejí začít hned a skončit co nejdřív. Omezili jsme je jen délkou realizace, která má být nějakých 12 týdnů. Mohou tedy začít kdykoliv od dubna do srpna," sdělil starosta. Rekonstrukce podle něj ale musí být hotova do konce října.

Vedení radnice uličky pojmenovalo jako Zlatý kříž. Už letos by se v nich mělo podle představ radnice objevit i umělecké dílo, nejspíše reliéf v dlažbě. Město chce opravit také fasádu tělocvičny, která stojí na rohu obou ulic. "Jednali jsme i s majiteli okolních nemovitostí, že by bylo fajn, kdyby si opravili fasády přiléhajících budov," doplnil Kunčar. Náklady na opravu ulic bude město hradit ze svého rozpočtu.
0 comments
add comment

Related articles