V České Lípě se chystá další supermarket, Zelení jsou proti

Source
Miloslav Lubas
Publisher
ČTK
27.03.2007 16:55
Czech Republic

Česká Lípa

Česká Lípa - Strana zelených nechce, aby v České Lípě vyrostlo další obchodní centrum. Stát má v největším sídlišti Špičák, kde se radnice chystá prodat více než půlhektarový pozemek přibližně za šest milionů korun firmě Real Invest. Pozemek je jednou z posledních zelených ploch na přelidněném sídlišti, supermarketů je ve městě příliš mnoho a lidé potřebují úplně jiné věci, řekl dnes ČTK českolipský zastupitel za Stranu zelených Miroslav Hudec.

    Českolipský místostarosta Jan Stejskal uvedl, že na volném pozemku se s obchodním centrem počítá v územním plánu. Městské zastupitelstvo již schválilo se zájemcem o koupi pozemku smlouvu o smlouvě budoucí, a pokud by ji nedodrželo, muselo by zaplatit pokutu milion korun. "Ve středu bude zastupitelstvo jednat o uzavření kupní smlouvy," konstatoval Stejskal.
    Zelení vystoupí na zastupitelstvu proti prodeji pozemku. Patří však k opozici a Hudec se obává, že většinová koalice vedená ODS odpůrce supermarketu přehlasuje. "S pokutou milion korun za porušení smlouvy o smlouvě budoucí jsem nesouhlasil. Připadala mně jako past na město a teď pravděpodobně některé členy zastupitelstva odradí, aby s námi hlasovali proti prodeji pozemku," prohlásil Hudec.
    Hlavní příjezdovou komunikací pro zásobování i pro zákazníky supermarketu se stane ulice Bardějovská a ještě více na ní zhoustne automobilová doprava, upozornil Hudec. "Místo supermarketu by se na pozemku mohly vybudovat podzemní garáže. Na konci pozemku u rušné silnice by bylo dobré vysázet stromy, aby zachytávaly prach," dodal Hudec. Podzemní garáže prosazuje, poněvadž na nedalekém sídlišti scházejí vhodná parkoviště a někteří obyvatelé si dokonce přejí, aby vznikla místo současných trávníků.
    Straně zelených vadí také nízká prodejní cena pozemku, položeného mezi ulicemi U Nemocnice a Bardějovská. "Lukrativní pozemek na okraji centra města by byl levný i za 12 milionů," prohlásil Hudec. Podle Stejskala je však cena za pozemek standardní a odpovídá stanovenému rozmezí 800 až 1200 korun za metr čtvereční. A nenašla se žádná firma, jež by nabídla více než šest milionů korun, uvedl Stejskal.
0 comments
add comment