Přednáška Odile Decq v ostravské Galerii výtvarného umění

Source
Tadeáš Goryczka, Kabinet architektury
Publisher
Tisková zpráva
05.04.2018 07:35
Czech Republic

Ostrava

Odile Decq

Ve čtvrtek 5. dubna 2018 v 15:30 hodin se v ostravské Galerii výtvarného umění uskuteční přednáška Odile Decq, která je mezinárodně uznávaná a často oceňovaná francouzská architektka, urbanistka a akademická pedagožka.

Je zastánkyní neústupného postoje v rámci hledání řešení. V roce 1996 získala ocenění Zlatého lva v rámci Bienále architektury. Originalita její tvorby zahrnuje nejen pozoruhodný tvůrčí rukopis, objevné postoje a neúnavný proces hledání, ale zároveň lze její práce popsat jako zmaterializovaný univerzální prostor, který v sobě zahrnuje urbanistické plánování, architekturu, design a umění v jednom. Její multidisciplinární přístup byl mimo jiné oceněn „Jane Drew Prize“ v roce 2016. O rok později získala velmi prestižní mezinárodní ocenění od globálního architektonického portálu společnosti Architizer.

Odile Decq působila od roku 1992 jako profesorka v École Spéciale d'Architecture v Paříži, kde byla v roce 2007 zvolena vedoucím Katedry architektury. Odešla v roce 2012 a následně vybudovala a založila svou vlastní školu v Lyonu s názvem Institut Confluence for Innovation and Creative Strategie in Architecture.

Výstava vznikla ve spolupráci Kabinetu architektury, Galerie výtvarného umění v Ostravě a Studia Odile Decq z Paříže a koná se v rámci desátého ročníku mezinárodního festivalu architektury, designu a umění ARCHIKULTURA 2018.
Výstava potrvá od 6. dubna do 3. června 2018 (vernisáž 5. dubna 2018 v 17:00 hodin)

Komentovaná prohlídka výstavou Studio Odile DECQ ve čtvrtek 5. dubna 2018 v 18:30 hodin. 
Vstup je volný.

Více informací >
0 comments
add comment

Related articles