H. Králové dostal od architektů desítky návrhů lávky přes Labe

Vložil
ČTK
15.01.2014 21:40
Hradec Králové

Hradec Králové - Radnice Hradce Králové zatím dostala od architektů několik desítek návrhů na podobu nové lávky přes Labe. Architektonickou soutěž radnice vypsala začátkem prosince, uzávěrka je v březnu. Další návrhy ještě mohou přijít, dosavadní vysoký počet nabídek radnici překvapil. ČTK to dnes řekl náměstek primátora Jindřich Vedlich (TOP 09). Město o stavbu lávky usiluje přes deset let.
    "Počet dosavadních návrhů nás mile překvapil. Doufáme, že bude z čeho vybírat," řekl Vedlich. Lávka pro pěší a cyklisty by měla spojit lokalitu Šimkových sadů a kongresového centra Aldis s třídou Karla IV. v centru města. Architekti mají navrhnout takovou lávku, aby její cena nepřekročila 40 milionů korun. Vyhlášení výsledků architektonické soutěže radnice předpokládá v dubnu.
    Radnice už v zóně Aldis v roce 2003 vybudovala pěší bulvár za téměř 23 milionů korun. Na něj měla navázat lávka. Podle původního projektu ale bylo nutné skácet jeden dub na nábřeží Labe, proti čemuž úspěšně protestovali ochránci přírody. Nové řešení lávky umožní stavbu bez toho, že by se dub musel kácet.
    Lávka by měla být dlouhá 67 metrů a široká nejméně 4,5 metru. Architekti nemají určeno, z jakého by měla být materiálu. Ve svých návrzích však musejí zohlednit prostor pro bezpečný pohyb migrujících ptáků.
    Peníze na stavbu lávky by radnice chtěla získat z dotačních titulů Evropské unie v novém programovacím období pro roky 2014 až 2020.
0 komentářů
přidat komentář

Související články