Masarykovo náměstí v Pardubicích čeká přes léto oprava

Vložil
ČTK
05.06.2018 14:05
Pardubice

Pardubice - Pardubice o prázdninách opraví část Masarykova náměstí. Opravy potrvají od července do srpna. Harmonogram prací radnice teprve zveřejní. ČTK to řekla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO).

"Máme vybraného dodavatele, stavební povolení. Stavební práce jsou naplánované na dva měsíce,"
řekla Dvořáčková.

Město nechává rekonstruovat jednu část, prostor od centra Magnum po křižovatku u zimního stadionu. Na náměstí zastavuje denně velké množství autobusů a trolejbusů. Práce si stavební firma musí naplánovat tak, aby nepřerušila provoz MHD a lidé mohli přes náměstí procházet.

"Povrch chodníku je v této lokalitě opravdu šílený. Opravený prostor bude stylem navazovat na třídu Míru. Rekonstrukce bude probíhat v létě, kdy je provoz o trochu méně frekventovaný,"
řekl primátor Martin Charvát (ANO).

Město dokončilo opravy třídy Míru na jaře v roce 2015. Chodníky na ulici 17. listopadu, které na ni navazují, město opravilo loni, práce skončily na podzim. Jsou z betonové dlažby a vzhledem jsou podobné žulovému povrchu na třídě Míru. Beton je však na rozdíl o žuly opatřený impregnací, aby se chodníky tolik nešpinily.

Kromě rekonstrukce Masarykova náměstí Pardubice chystají v centru města nákladnou proměnu Palackého třídy. Mají hotovou studii. První etapu rekonstrukce komunikace, která vede k hlavnímu nádraží, by mohly zahájit za dva roky. Podle architektů a urbanistů zanedbaný prostor potřebuje změnu, měl by nabídnout nabídnout menší hřiště, zákoutí s lavičkami i zahrádky, kde si lidé mohou dát třeba kávu. Prostor zkultivuje například nové stromořadí.
0 komentářů
přidat komentář

Související články