Pardubice v létě zahájí stavbu krytého 25metrového bazénu

Vložil
ČTK
31.05.2018 15:00
Pardubice

Architektonická studie 2010, Adonis projekt spol. s r.o.
Pardubice - Pardubice přibližně v červenci zahájí stavbu pětadvacetimetrového bazénu. Město už vybralo firmu, tento týden skončila lhůta na odvolání účastníku výběrového řízení. Současná kapacita plaveckého areálu nestačí, potřeba je další sportoviště. ČTK to řekl ředitel plaveckého areálu Jiří Vysoudil.


Kvůli plánované stavbě ovšem areál letos neotevře letní pláž s koupalištěm. Stavební firma odpojí vodu a technologie pro koupaliště přesune jinam. Bez nich nelze pláž provozovat. "Ani komfort pro lidi, když se tam bude stavět, by nebyl nic moc," dodal Vysoudil.

Pardubice stavbu bazénu loni odložily, protože nezískaly dotace. Poprvé příslib dostaly, ale ministerstvo školství výplatu zastavilo kvůli kauze s dotacemi ve sportu. Podruhé už město neuspělo.

Nedařil se ani výběr stavební firmy, nejprve vítězná společnost odstoupila od smlouvy, poté byly nabídky přes 60 milionů korun, o deset milionů dražší, než odhadovali projektanti.

Bazén vybraná firma postaví za více než 50 milionů korun, radnice náklady uhradí ze svého rozpočtu. Nový bazén je více než nutný, podotkl Vysoudil. Školy mají povinnou výuku plavání, roste proto počet kurzů pro děti, dráhy si také objednávají sportovci, což je na úkor plavání pro veřejnost.
0 komentářů
přidat komentář

Související články