Radní doporučili ponechat v územním plánu zástavbu u Klamovky

Vložil
ČTK
06.06.2018 09:10
Praha

Smíchov

Praha - Praha zřejmě nezmění územní plán tak, aby znemožnila firmě Metrostav postavit bytové domy na pozemcích vedle parku Klamovka v Praze 5. Radní dnes doporučili změnu zamítnout, finální rozhodnutí je na zastupitelstvu. Proti stavbě se staví místní občanské spolky, které podaly odvolání proti územnímu rozhodnutí stavby. Praha 5, investor a místní spolky nyní jednají o kompromisním řešení.

Jednání jsou neveřejná a účastníci jsou vázáni mlčenlivostí, podle informací ČTK nicméně směřují k dohodě, která by byla přijatelná pro všechny. Zatím však návrh dohody nepodepsaly všechny strany. Zamítnutí změny, která by stavbu fakticky znemožnila, by mohlo přispět k dokončení jednání.

O změnu územního plánu, která by stavbu znemožnila, zažádalo minulé vedení Prahy 5. To současné s ní nesouhlasí, i když rozsah plánované stavby také v minulosti kritizovalo. Zároveň požaduje po investorovi zajištění dostatečné občanské vybavenosti.

Devět bytových domů má stát na pozemcích vedle parku u ulice Podbělohorská, které byly původně územním plánem určeny jako plochy pro sportoviště a školu. Následně došlo ke změně územního plánu a Metrostav v roce 2004 pozemky koupil už jako stavební parcely s obytnou funkcí.
0 komentářů
přidat komentář

Související články