Úrazová nemocnice dostane za 42 milionů zateplení, okna i střechu

Vložil
ČTK
10.05.2018 15:15
Brno

Brno - Brno za 42 milionů korun zateplí hlavní budovu Úrazové nemocnice. Součástí bude i výměna oken a rekonstrukce střechy. Má to přinést větší komfort pacientům a energetickou úsporu. ČTK to řekl primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL).


Objekt pochází ze 70. let minulého století. "Od té doby to tam stojí, jak to bylo postavené. Je to hlavní budova, kde je lůžkové oddělení. Nejdůležitější je zlepšení podmínek pro pacienty. Objekt se nejen zateplí, ale vymění se také okna a dojde ke kompletní rekonstrukci střechy," uvedl Hladík. V budově se zrekonstruuje i vzduchotechnika.

Radnice podle něj počítá s úsporou především za vytápění. Brno v posledních letech díky energetickým opatřením u 33 organizací ušetřilo už několik milionů korun. Kromě zateplení vybavuje budovy svých institucí například LED osvětlením nebo mění tepelné zdroje. Letos chce opatření zavést i u zbylých 11 organizací, Úrazová nemocnice patří mezi ně.

Brno získalo na zateplení nemocnice část dotaci. "Celkové náklady jsou 41,96 milionu korun. Z toho činí předpokládaná dotace 7,59 milionu korun. Spolufinancování města pak činí 34,36 milionu korun," uvedl mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek.
0 komentářů
přidat komentář

Související články