V Brně se staví další kanceláře, poptávka po nich roste

Vložil
ČTK
16.11.2015 22:35
Brno

foto: Václav Hájek
Brno - V Brně se staví další kanceláře. Poptávka po nich letos znovu vzrostla. Moderní administrativní centrum vzniká například v jedné z bývalých výškových budov Cheposu. Vyjde na 200 milionů korun, zjistila ČTK od firem a odborníků z oboru.

Podle analytika společnosti Cyrrus Jiřího Šimary poptávka po kancelářích v Brně letos znovu vzrostla. Míra neobsazenosti tak klesla z 19,6% až na aktuálních 16,5%.

"Velké množství kancelářských budov je však nyní ve výstavbě, zejména tedy budovy O a P v Arealu Slatina či polyfunkční dům Dorn v centru města. Neočekávám tedy, že by u kancelářských prostor došlo k obdobné situaci, jakou nyní pozorujeme u bytů. Tedy že by poptávka převýšila nabídku," uvedl Šimara.

Jednou z největších aktuálních investic je rekonstrukce jedné ze tří výškových budov někdejšího Cheposu v Šumavské ulici. Do září 2016 se má proměnit na moderní administrativní centrum. Její účel se tak nezmění. "Cílem rekonstrukce je vytvořit opět kancelářské prostory se zaměřením na kvalitu a moderní pojetí patřící k dnešní době," napsal ČTK Radovan Šenkyřík ze společnosti ŠUMAVSKÁ tower s.r.o.

Rekonstrukce objektu z roku 1968 vyjde na 200 milionů korun. Budova je vysoká 65 metrů a má 19 podlaží. Na místě pracuje několik jeřábů, za jejichž pomoci dělníci vyklízeli interiéry. Celá stavba je odhalená na skelet.

Na kanceláře se nyní přestavuje část bývalého parkovacího domu Rozmarýn. Parkování zůstane jen v podzemí a ve zhruba polovině nadzemní části budovy. Pro vlastníka Imos facility se samotné parkování nevyplatilo. V okolí centra Brna přitom vzniklo několik parkovacích domů a staví se další.

0 komentářů
přidat komentář

Související články