Visiting Planners #6 : Dubravka Sekulić / On Hidden Powers

Zdroj
PRAHA / Fórum pro architekturu a média
Vložil
Tisková zpráva
05.06.2018 09:05
Brno

V úterý 5. června 2018 v 19:00 hodin se v kulturním prostoru Praha v Brně, Husova 18a uskuteční přednáška a diskuze Dubravky Sekulić na téma Skryté síly: o extra-legálním prostoru a investorském urbanismu.

Dubravka Sekulić je architektka zkoumající transformace současných měst a toho jak souvisí produkce prostoru se zákony a ekonomií. Přednáší na Institutu současného umění (TU Graz) a podílí se na výzkumu na Institutu historie a teorie architektury (ETH Zurich). Napsala On Hidden Powers (Into the Great Wide Open, Andreas Rumpfhuber ed., dpr-barcelona, 2017), On Knowledge and ‘Stealing' (The Funambulist 17, Weaponized Infrastructure, květen-červen 2018), Glotzt Nicht so Romantisch! On Extralegal Space in Belgrade (jan van eyck, 2012), Constructing Non-alignment: The Case of Energoprojekt (msub, 2016). Výzkumu se věnovala na Akedemie Schloss Solitude (Stuttgart) a Jan Van Eyck Akademie (Maastricht). Byla zakládající členkou Parity Group na Katedře architektury ETH v Zurichu.

Visiting Planners je série rozhovorů a přednášek o výzkumu a praxi urbánní politiky. Veřejný program Visiting Planners je spoluprací organizačního týmu PRAHA / Fórum pro architekturu a média v Brně s galerií architektury norma space v Praze.
Kurátorka: Maria Topolcanska / Fake Cities True Stories

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články