Vytvoření dokonalé kanceláře – proč na akustice tolik záleží

Vložil
Tisková zpráva
21.05.2018 15:00
Moderní kanceláře musí být dostatečně flexibilní, aby nabídly a zvládly širokou škálu možných aktivit, využití i typů zaměstnanců, včetně dokonale odhlučněných sekcí, ve kterých se vyžaduje vysoká míra koncentrace, kreativity nebo soukromí. Je jednoduše obtížné soustředit se a podávat skutečně kvalitní výkony, když vás v místnosti někdo nebo něco ruší.


Vliv akustiky na zdraví a výkon

Často slyšíte o špatné akustice, která má negativní dopad na produktivitu na pracovišti. Co to ale přesně znamená? Může hladina hluku v kanceláři skutečně ovlivnit produktivitu pracovníka nebo mít dopad na jeho celkovou náladu? Ano, toto tvrzení je podloženo celou řadou důkazů a studií*. Dle jejich závěrů má hlučné prostředí negativní vliv na soustředění pracovníků, kvalitu jejich práce i schopnost udržet informace. Z hlediska zdraví pak vystavení nadměrnému hluku vede k fyzickému napětí i duševnímu stresu, což podstatně snižuje spokojenost s prací a vede ke zvýšenému riziku absence.


Optimální pracovní prostředí

Akustika kancelářských prostorů je náročná a složitá především proto, že tyto prostory tvoří místnosti různých typů - od open space kanceláří, kde je pohlcení zvuku a udržení nízké hladiny hlučnosti klíčové pro zajištění optimálního akustického prostředí, po přilehlé menší kanceláře a zasedací místnosti, ve kterých je zase důležité zvuk udržet a zajistit tak potřebnou míru soukromí.
Někteří zadavatelé volí zvukově izolační materiály, které fungují jako zábrana chránící před vniknutím či naopak únikem hluku z prostoru, avšak nemají žádný vliv na pohlcování hluku a jeho regulaci v místnosti. Jiní zase preferují systémy pohlcující zvuk, které pomáhají zlepšit srozumitelnost hovoru v místnosti a potlačují ozvěnu, nicméně nebrání zvuku v jeho přenosu a tedy rušení osob ve vedlejších místnostech.
Rockfon dB je v tomto ohledu nekompromisní. Unikátní kombinace vysoké zvukové izolace a zvukové pohltivosti vám umožní vytvořit optimální akustické pracovní prostředí bez ohledu na to, o jaký druh prostor či plochu se jedná.


Netrapte se mlčením - máme pro vás řešení

Vylepšili jsme náš sortiment produktové řady dB o nové možnosti, které lze využít při navrhování moderních kanceláří a účinném řešení problémů s akustikou. Všechny stropní desky využívají stejnou technologii Rockfon spočívající v unikátní kombinaci vysoké zvukové pohltivosti a zvukové izolace, avšak nabízí různou míru ochrany před hlukem od 35 dB do 46 dB, dle vašich specifických nároků na klid a soukromí.

Naše široká nabídka příslušenství je navržena tak, aby vhodně doplnila produktovou řadu dB. Výrobky jako je protihluková zábrana pro svítidla a jiné technické instalace Rockfon® Rocklux® nebo zvukově izolační systém Rockfon® Soundstop™ jsou skvělými řešeními pro úplné potlačení hluku.

Produktová řada dB je nyní k dispozice se dvěma různými povrchy: Rockfon® Sonar® dB nabízí atraktivní povrch s mikrotexturou, zatímco Rockfon Blanka® dB má hladký povrch s výrazně bílým nátěrem.


Kancelář budoucnosti

Sundtkvartalet je nový moderní kancelářský komplex nabízející plochu 31 000 m², který skvěle zapadá mezi přilehlé budovy staré části norského Osla. Jedním z největších nájemců je společnost Skanska Norway, zaměstnávající 400 pracovníků na téměř 25 % celkové plochy komplexu. Budova nabízí celkovou kapacitu 1500 kancelářských jednotek. 
Specifické potřeby a požadavky Skanska tak byly v projektu, který si kladl za cíl vybudovat efektivní, flexibilní a kvalitní kanceláře a pracoviště, mezi hlavními prioritami. A protože Skanska pracuje se zakázkami a citlivými informacemi, které vyžadují velkou míru důvěrnosti a soukromí, bylo třeba tomu uzpůsobit také provedení interiérů. "Bylo třeba zajistit, že rozhovory a debaty nebude možné odposlouchávat", dodává Øivind Hansen, působící ve Skanska jako Facility Manager.* Zdroj: Sykes, David M., PhD. Productivity: How Acoustics Affect Workers' Performance in Open Areas. 2004
** Zdroj: WGBC, Building the Business Case: Health, Wellbeing and Productivity in Green Offices, říjen 2016
0 komentářů
přidat komentář

Související články