Nové Strašecí vypíše na novou podobu centra soutěž

Vložil
ČTK
20.12.2019 13:10
foto: VitVit, Wikimedia Commons

Nové Strašecí - Nové Strašecí na Rakovnicku příští rok vypíše architektonickou soutěž na novou podobu centra. Proměnit by se mělo celé Komenského náměstí. Samotné práce začnou nejdříve v roce 2021, řekl dnes ČTK starosta Nového Strašecí Karel Filip (ČSSD).


Město připravuje zadání soutěže, které ale nebude podle starosty příliš detailní, aby architekti nebyli zbytečně limitováni. O vítězném návrhu rozhodne porota. "Bude tam samozřejmě komise složená z řad města a nezávislých odborníků z architektonické komory," uvedl místostarosta Jan Bureš.

Obnovu náměstí vedení Nového Strašecí připravuje dlouhodobě, náklady na uskutečnění proměny mohou dosáhnout i desítek milionů korun, přesná cena bude jasná až po vytvoření projektu.

Letos na jaře neznámí pachatelé poškodili sochu vojína, která na náměstí stojí. Podle starosty šlo o promyšlený čin, přinesli si s sebou kladivo. Zachytila je městská kamera, ale pachatele se nepodařilo jednoznačně identifikovat a prokázat tak, kdo sochu poškodil. Policie uzavřela vyšetřování s tím, že se nepodařilo zjistit skutečnosti, které by vedly k zahájení trestního řízení.

Socha zpodobňující vojína blíže neurčené armády zatím zůstává v depozitáři a až po vyhlášení výsledků architektonické soutěže rada města rozhodne, zda se na náměstí vrátí.
0 komentářů
přidat komentář