Písek vypsal soutěž na podobu Žižkových kasáren

Vložil
ČTK
21.05.2018 10:35
Písek - Písek vypsal soutěž na urbánní řešení prostoru bývalých Žižkových kasáren, kde má v budoucnosti mimo jiné stát sportovní hala. Jedná se o plochu o rozloze přibližně devíti hektarů. Písek loni revitalizoval část prostoru, kde stály zchátralé domy, když z areálu odvezl přibližně 50 tun suti. Návrhy na novou podobu komplexu musí soutěžící odevzdat do 22. srpna, vedení města pak vybere vítěze. ČTK o tom informovala mluvčí písecké radnice Irena Malotová.

"Jde nám o to, aby lokalita někdejších kasáren konečně po dlouhých letech ožila a přirozeně navázala na městský obytný prostor," uvedl místostarosta Josef Knot (TOP 09). Město objekt získalo od soukromého investora, který zde původně plánoval bytovou výstavbu. Od záměru však ustoupil.

"Jakmile se podařilo pozemek získat zpět do majetku města, bylo třeba se o něj postarat. Zchátralé vojenské objekty jsme vloni nechali zdemolovat, na podzim byla plocha kompletně vyčištěna. Vypsání soutěže je dalším nezbytným krokem k rozvoji celého území. Těší nás, že jedním z členů komise pro posuzování nabídek je také architekt Josef Pleskot," dodal Knot.

Areál bývalých Žižkových kasáren je rozdělen na několik částí. V jedné z nich před časem vzniklo technologické centrum a sídlí zde i nová psychiatrická léčebna. "Severní část je dosud předmětem soudního sporu města se společností Žižkov center o platnost nájemní smlouvy," uvedl Václav Filip z píseckého odboru investic a rozvoje. Dodal, že i pokud by město ve sporu neuspělo, smlouva končí v červnu 2019.
0 komentářů
přidat komentář

Související články