Obnova starobylého vodního mlýna

Museo del Agua de Lanjarón

Obnova starobylého vodního mlýna
Spolupráce:Julien Fajardo, Isabel Díaz Rodríguez, Carmen Moreno Álvarez y Margarita Martínez Barbero
Adresa: Señor de la expiración 95, Lanjarón, Španělsko
Investor:město Lanjarón
Projekt:7.2008
Realizace:2009 - 13.2.2010
Užitná plocha:478 m2


zpět na článek
5 komentářů
Uniká mi smysl takovéto "expozice".
tantemici
| 09.02.12 10:56
To za prvé. Za druhé si myslím, že nešlo o projekt "za skromné prostředky" vzhledem k mizivému významu díla. Nějaká vesnička ve Španělsku nejspíše vytáhla peníze z jakéhosi fondu EU - na to, aby zakryli pramen říčky a vytvořili cosi pro mne těžko rozklíčovatelného. Navíc to ani není moc povedené a do krajiny se ta věž nehodí, což za třetí. Ale je to jen můj osobní názor, nikomu jej nevnucuji.
Oáza v Andalusii.
Petr Šmídek
| 09.02.12 12:14
Krásná vesnice Lanjarón tvoří vstupní bránu do národního parku Sierra Nevada. Vodní prvek je v rozpálené Andalusii velice důležitý, což dokazuje i nedalká Alhambra. Doporučuji Lanjarón navštívit. Vedle lineárního historického centra stojí za pozornost architektonicky hodnotné rekreační resorty zasazené do okolních strmých svahů.
to tantemici
Daniel John
| 09.02.12 01:42
Pokud se budeme bavit o významu podobných staveb, viz. další Váš příspěvek, tak problém vidím u nás, ne ve Španělsku. Snaha o kvalitní infrastrukturu, rozvoj kultury a cestovního ruchu je ve Španělsku enormní a také se daří přitáhnout turisty a udržet místní. Myslím že zrovna tohle se jim mnohokrát vrátí. Nemyslím že toto je důvod ekonomických problémů Španělska, alespoň ne hlavní, ale kdyby nic jiného, tak jim zůstane za poslední dvě desetiletí velmi kvalitní infrastruktura o které se nám ani nezdá a spousta kulturních staveb i v malých městech. U nás se dluh projedl. V době kdy byl enormní růst hospodářstvím se
u nás rozdávalo prý potřebným, ale neinvestovalo se do budoucnosti, do vzdělání, technologií, infrastruktury a už vůbec ne do kultury. Vždyť kulturní instituce na úrovni malých měst ve Španělsku nemá ani drtivá většina našich krajských měst. A ještě jsou to mnohdy stavby, které slouží nejen svému účelu, ale ještě přitáhnou turisty, tedy peníze mnohdy do opravdu nehostinných oblastí a hlavně to jsou všechno věci které zůstanou. Když hromada lidí dostala od státu hromadu peněz, nic pozitivního to u nás nepřineslo, peníze jsou dávno pryč.
To co považujete za rozhazování vytvořilo, nebo spíše dotvořilo Španělsko v zemi kterou opravdu miluji. Za posledních 20 let, co tam pravidelně jezdím je to úplně jiná země než na začátku.
...No jo, no....
šakal
| 09.02.12 03:51
"To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou!"...

...(7:- P)

Připomíná mi to toho prezidenta naší Potravinářské komory, která uděluje českým potravinám značku kvality Klasa, jak enormní výdaje za dotyčný nesmysl obhajoval slovy: "Já neposuzuji tu miliardu a půl, posuzuji, že se tady něco vytvořilo."

...Jinak, zcela souhlasím s prvním ze zdejších příspěvků.
O Spanelsku si zpivam
takyarchitekt
| 10.02.12 12:49
Ja take "spanelskou zemi mam rad" (a navic jsem odchovan "Opus Dei") ale to mi nebrani v tom abych zde nevidel, co zde neni. Mlyny miluji, jako vodak obzvlaste ty vodni. Zde ale vidim toliko "esteticky" pojednana telesa a nic vic. Bud jsem slepy a nebo je kral nahy?
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od Juan Domingo Santos