Project:2008-11
Completion:2009-12
Area:75 m2


back to article
11 comments
kto
Peter Koman
| 15.12.14 11:35
A kto v tom bude byvat? Android?
fyziologicky přirozené
Tomáš Vích
| 16.12.14 10:45
Co je dobré pro Androida člověku nesvědčí. Jestli lze štelovat teplotu světla, fyziologicky přirozené je ve dne udržovat osvětlení okolo 5000K a po setmění oteplit barvu na 2000K, pokud tedy nechcete ve dne spát a v noci být vzhůru.
testováno na lidech
vorada
| 16.12.14 10:58
kutálek šel vždy tímto směrem a oceňuju, že to dotahuje do konce-žije v tom.
Detail...
Tomáš Holub
| 17.12.14 07:56
Já bych ještě vyměnil tu barevnou televizi za černobílou. Když už, tak už
He
Matej Farkaš
| 17.12.14 10:53
To s tym androidom bolo dobre
Bílý byt
Josef Brhel
| 18.12.14 07:44
A proč ne? Působí to čistě a až v bytě budou květiny , knihy a doplňky, zkrátka bude zabydlený, může to být moc pěkné. Mě se to líbí.
kosmická loď
blanch
| 18.12.14 08:02
takhle nějak si představuju život třeba na kosmické lodi Enterprise...
Bez života
Daniel Novák
| 18.12.14 11:32
Led pásky se dají barevně ladit, takže si obyvatel zvolí teplotu jakou chce. Na první pohled mi to ale připadá jako projekt tvořený pro ty fotky a ne pro bydlení. Nicméně autor je současně investor a tak mě těší, že si své experimenty sám bude moci odžít. Oceňuji tu odvahu. Zajímalo by mě, jaké to je v tom prostoru být osobně. Je škoda, že se tu prezentují sterilní neosobní fotky čehosi, co může být klinika, hotel, nebo filmový atelier. Daleko zajímavější by bylo vidět fotky zabydleného bytu. Není to zvláštní že se byt prezentuje jako neobydlený prostor bez jakékoliv známky života?
K nebydlení
Petr Kylián
| 18.12.14 12:33
Okamžitě jsem si uvědomil, že už jsem tento rukopis někde viděl. Je to ale stejně k nebydlení jako je nepříjemné sedět v BARu AQUARIUM (http://www.aquariumbar.cz/).

Všechno v bílém nepovažuji ani za normání, ani za příjemné...
kuchyně
digy
| 18.12.14 01:51
Nepoznám, jestli je zobrazení kuchyně fotka nebo vizualizace, ale v případě, že jde o realitu, tak mi připadá krapet nedotažená. Když už teda je trouba podle poslední módy umístěná vedle ledničky, tak bych si v rámci „bílého šílenství“ pořídila myčku s vrchním ovládáním bez čelního panelu. Nevidím digestoř, pokud není schovaná ve skříňce, tak vysoký lesk vezme brzy za své nejen v kuchyni, ale i v chodbičce. Zásuvky jsou asi taky nějak ukryté. Pro obyvatele bytu ale evidentně není kuchyně středobodem světa, takže to jsou podružné detaily.
Slovo uživatele
Michal Kutálek
| 22.12.14 09:23
Rad uvedu nektere poznatky na pravou miru:
- Vse jsou fotky, byt byl nafocen temer po roce uzivani. Byt je obydlen tri roky a zatím me nenapada vec kterou bych zmenil.. Prostor je navrzen na miru pro cloveka, ktery nechce bydlet v tradicnim „drevenem interieru s cervenou stenou za televizi“…
- Pro foceni uprednostnuji vzdy prazdne prostory, aby samotna architektura se vsemi svymi detaily lepe vystoupila. Takze v realu lze v byte nalezt 5 rostlin, spoustu barevnych hrbetu knih a par soch a obrazu. Snazim se ale byt udrzovat „prazdny“ pred nanosy zbytecnosti. Pro snadnejsi udrzeni tohoto pozadavku je byt vybaven pomerne velkym mnozstvim ruzne skrytych – uzavíratelných prostoru.
- Ikdyz se to nemusi zdat, pri navrhu byl kladen velky duraz na prakticnost. Ruzne „vychytavky“ lze predvezt pouze v realu. At uz se jedna o vysuvne supliky pod posteli do tri smeru nebo vykonzolovani konferencního stolu s vybranim, takze nikomu ze sedicich stul neprekazi. V kuchyni take vykonzolovany stul vcetne zidli - jedna se o velmi maly prostor, kde by kazda stojka byla jen prekazkou. Dale napr. posuvne stropni svetlo v obyvaku, ktere svou polohou stinuje mozne odsunuti sedacky a konferencniho stolu, aby tak byl vytvoren prostor pro pripadne vlozeni velkého jídelního stolu. Minikoupelna, kde se podarilo integrovat i prostorny sprchovy kout a prebalovaci pult nad prackou atd. atd..
- Co se tyce lesku a kuchyne. K. linka byla navrhovana na maximalni moznou prostorovou vyuzitelnost (z pudorysu lze odhadnout rozmery a omezeni). El. zasuvky a osvetleni prac. desky jsou skryte za predsazenou polici, digestor integrovana do skrinky. S vysokym bilym leskem zadny problem neni, je daleko praktictejsi nez mat. Tim ze se vse leskne, lze obtizne nalezt otisk a pokud ano – lze ho daleko lepe setrit nez z matu. Rozdil by byl u cerneho lesku..
- Co se tyce osvetleni - pro foceni byl zvolen „maximalni bily mod“ a modry „hi-tec“ mod, v realu nikdy nesviti vsechny bile svetla soucasne (snad jen pri uklidu). Mnozství svetelnych zdroju umoznuje vyber svetla podle pozadavku. Barevnym LED osvetlenim zabarvujeme prostor podle nalady, vecer k tomu nejcastěji sviti lampy s teplym svetlem. Studenym svetlem prisvetlujeme pres den, pri nedostatku jasu. Teplota svetla je potom velmi prirozena – shodna s atmosferickym osvetlenim.
- Jedna se o experimentalni projekt k bydleni, ktery neni pro vetsinu populace, ktera si predstavuje bydleni v zajetem stereotypu utulnych pastelových barev a drevitych dekoru. Da se take konstatovat, ze timto projektem dokonale zastrasuju klienty, jsou potom radi, za to co dostanou
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

more buildings from Next Level Studio