Univerzitní campus ETH Hönggerberg na předměstí Curychu v současnosti prochází výrazným rozvojem. Jedním z nových přírůstků je také sportovní zázemí na východním okraji campusu v návaznosti na rekreační areál Käferberg. Výsledný objekt se snaží respektovat krajinu a je citlivě umístěn do svažité louky, přičemž zůstala vidět jen západní fasáda. Venkovní prostor prochází velkorysým foyer a po zatravněné rampě pokračuje do volné přírody. Atraktivní interiéry vytváří příjemnou atmosféru pro sportovní tréninky, volnočasové aktivity, rekreaci a dokonce velké slavnosti.
Campusu ETH na Hönggerbergu původně dominovala šestipodlažní budova fyzikálního ústavu navrženého městským architektem Albertem Heinrichem Steinerem. Dnes vytváří jednu z hranic podélného náměstí na východní straně komplexu. Z jižní strany mohou běžci a chodci vstupovat do rekreační oblasti obklopené zalesněným vrcholem Käferbergu, zatímco členové fakulty, kteří hledají rovnováhu mezi duševním a tělesným cvičením, mají přímý vstup do sportovního zařízení.
Urbanistický koncept nového sportovního centra ETH vzdává hold této přírodní lokalitě, vytváří přechod mezi rozvojovým areálem po otevřenou rekreační oblast. Plochá konstrukce s mírně zatlačenými okraji je usazena hluboko do svahu, čímž vzniká přirozený přechod mezi okolím a zelenou střechou. Směrem do campusu se může objekt pochlubit rozsáhlou fasádou, která má na vrcholu a po stranách zešikmené hrany. Díky tomu se stavba může zdát nižší a lépe se přizpůsobuje okolí. Plně respektuje místní kvality a vyjadřuje vnitřní funkci. Nízký objekt s krystalickou nazelenalou fasádou je vybaven trojicí sportovních sálů s hledištěm, převlékárnami a dalším vybavením jako jsou taneční sály, tělocvičny, posilovna a wellness centrum.
Částečně neprůhledná fasáda ze zelného izolačního skla dodává objektu vzhled nepravidelného broušeného krystalu. Vyvážený dialog okrajů stavby je nejlépe patrný na ustupující vstupní části vedoucí do foyer, odkud je výhled na vnitřní sportovní plochy a pak dále pokračuje v zatravněné šikmé ploše rozplývající se ve volné louce za sportovním centrem. Všechny tyto prvky dokonale spojující urbanistické i architektonické prvky do jednoho celku. Vnější pohyb je absorbován, oddělen a dále směřován k jednotlivým funkcím, zatímco na druhou stranu je odváděn dále do přírody. Další severní zelená rampa spojuje budovu znovu s okolní krajinou.
Strop na halou prochází hledištěm a vstupním foyer. Spojuje topografii různých úrovní pod jednou střechou: velkorozponové haly umožňují kromě sportovních aktivit také pořádání slavnostních příležitostí. Vedle rozlehlých prostorů jsou tělocvična, jsou na jižní straně objektu pod šikmou střechou situovány kardiocentrum a wellnesscentrum.
Dietrich | Untertrifaller Architekten